To było rok temu ,ale warto o tym wspomnieć na naszej nowej stronie.
Dzięki naszej pomocy jeden z uczniów ZSP w Aleksandrii mógł spędzić wspaniałe ferie zimowe w gronie koleżanek i kolegów. Szkoła zorganizowała obóz narciarski do podhalańskiej miejscowości Małe Ciche. Poniżej zamieszczam artykuł napisany przez Panią nauczycielkę, dzięki której możemy dowiedzieć się jak młodzież spędziła czas.

ZIMOWISKO MAŁE CICHE
Jak co roku, podczas ferii zimowych Uczniowski Klub Sportowy „Alex” i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Aleksandrii zorganizował wyjazd na obóz narciarski, który w tym roku odbył się w niewielkiej podhalańskiej miejscowości Małe Ciche.Aż 43 dziewcząt i chłopców mogło wyjechać i cieszyć się górskim wypoczynkiem. Warto podkreślić, że pięcioro uczestników obozu skorzystało z dofinansowania w ramach funduszu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Konopiskach, a jeden z chłopców wyjechał dzięki Fundacji Maxima Dzieciom, za co bardzo gorąco dziękujemy.
Góry przywitały nas wspaniałą zimową aurą. Ośnieżone i świetnie przygotowane stoki kusiły każdego do zimowych szaleństw.Pod okiem nauczycieli p. Ewy Chudzik, p. Ilony Marczak, p. Katarzyny Krauze, p. Martyny Wręczyckiej, p. Mariusza Stępnia oraz bardzo cierpliwego i wyrozumiałego instruktora i kierownika obozu w jednej osobie p. Wojciecha Krauze wszyscy mogli szkolić się w trudnej sztuce narciarstwa zjazdowego. Opieka nad obozowiczami odbywała się w ramach wolontariatu.
Na brak atrakcji nikt nie mógł narzekać, bo oprócz zjazdów ze stoków byliśmy na wycieczce w Zakopanym. Zwiedziliśmy tam„Dom do góry nogami”, na Wielkiej Krokwi obserwowaliśmy trening naszych skoczków narciarskich, a spacer po Krupówkach zrobił niemałe wrażenie zwłaszcza na najmłodszych obozowiczach. Kolejną atrakcją był pobyt w termach w malowniczej Bukowinie Tatrzańskiej. Było też prawdziwe góralskie wieczorne ognisko z kiełbaskami, spacery po okolicy, wyjście do pizzerii, dyskoteki, ślizgi na jabłuszkach i wspólne zdjęcia.
Podsumowaniem wspólnie spędzonego tygodnia była „Gala Mistrzostw Sportu”, na której zostały wręczone puchary i nagrody dla najlepszych zawodników slalomu narciarskiego oraz innych obozowych konkursów. Podczas tego wieczoru ujawniły się także talenty muzyczne, teatralne i taneczne naszych uczestników, które mogliśmy obejrzeć podczas występów.
Te siedem dni, upłynęło nam w wesołej i miłej atmosferze, zwłaszcza wieczory, kiedy wszyscy zmęczeni po narciarskich wyczynach na stoku spotykaliśmy się w przytulnej świetlicy przy ciepłej herbacie, spędzając miło czas na rozmowach, zajęciach plastycznych, przy muzyce i grach planszowych.
Jednakże ”Co dobre, szybko się kończy”.Mamy nadzieję że wspomnienie tych pięknych górskich widoków i wspólnie spędzonych chwil długo nas nie opuści.Już dziś tęsknimy i czekamy do następnych ferii zaś wszyscy obozowicze serdecznie dziękują organizatorom, darczyńcom i wolontariuszom za tak wspaniale zorganizowany obóz.
Ilona Marczak