Szymon jest radosnym i żywiołowym chłopcem. Jest ambitny a głowę ma pełną pomysłów. W przyszłości chciałby pracować w służbach mundurowych, choć jeszcze nie zdecydował, czy zostanie policjantem czy chce być bardziej „czołgistą”.

 

Urodził się w 2015r. a kiedy skończył dwa latka zdiagnozowano u niego cukrzycę typu 1. Choroba ta jest niewidzialna, nieprzewidywalna i nadal nieuleczalna. Powoduje niszczenie komórek insulinowych w trzustce, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Leczenie polega na stałej kontroli stężenia glikemii we krwi i niezbędnej podaży dawki insuliny podskórnie. Takie dziecko szczególnie wymaga całodobowej opieki rodzica, aby zapobiec niebezpiecznym niedocukrzeniom – prowadzącym w każdej chwili do śpiączki lub śmierci a także, by uniknąć wysokich stanów glikemii – powodujących ciężkie uszkodzenia organów lub inne powikłania w przyszłości.

 

Twój 1% podatku lub darowizna to dla Szymona szansa na normalne dzieciństwo. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup drogiego osprzętu diabetologicznego lub opłatę rehabilitacji miejsc zmienionych przez codzienne nakłucia drobnego ciała. Każda złotówka to możliwość utrzymania leczenia za pomocą nowoczesnego sprzętu, w tym specjalistycznej pompy insulinowej wraz z systemem do ciągłego monitorowania glikemii.

 

Zwracamy się do Państwa o pomoc w uzyskaniu funduszy, które przekraczają nasze możliwości finansowe. Dziękujemy za okazane wsparcie w walce o zdrowie tego małego człowieka!

t

JAK WESPRZEĆ

Numer konta 64 1020 1664 0000 3202 0457 9449    /  KRS 0000484571