Patryk Ogonek

 

 

Patryk ma 12 lat. Chodzi do szkoły podstawowej do 5 klasy,  gdzie dzięki pomocy ze strony nauczycieli radzi sobie dobrze.

Ma diagnozę – zespół Aspergera. Ktoś kto nie zna dobrz Patryka nie zuważy jego choroby.  Jednak każdego dnia mierzymy się z zaburzeniami emocji i zachowania.

Patryk interesuje się wyścigami formuły 1, co go pochłania bez reszty. Z przyjemnością dzieli się sportową wiedzą z całym otoczeniem.  Jest bardzo ciekawy, zadaje mnóstwo szczegółowych pytań, docieka wszystkeigo z ogroną precyzją. 

Uwielbia również grac w szachy a jego wysoki poziom inteligencji pozwolił mu zdobyć 1 miejsce w gminnym turnieju. Bardzo lubi przyrodę. Ma swojego ukoachengo kotka Łatka, który jest jego najlepszym przyjacielem i jest traktowany jak członek naszej rodziny. Rasy kotów zna na pamięć i ma mnóstwo książek dotyczących kotów. Ma świetną pamięć.Uwielbia geografię. Flagi państw i ich stolice rozpoznaje bez zająknięcia.

Jest koleżeński. Ma w klasie kilku kolegów, z którymi dobrz się dogaduje. To naprawdę nie jest łatwe ponieważ dzieci z tego typu zaburzeniami są zazwyczaj trudne w kontaktach z innymi ludźmi, wolą raczej samotnie spędzać czas na analizowaniu i zgłębianiu swoich zainteresowań.

 

Turnus, na który chcemy zebrać pieniądze jest dedykowany właśnie dzieciom z zespołem Aspergera. Są to niestety dość drogie turnusy. To dwa tygodnie z terapiami i w ramach integracji co jest ważne również elementem terapii wyjazdy grupowe w okoliczne miejsca.

Każda kwota jaką uda nam się zebrać będzie super. Dla mnie jako mamy Patryka taki turnus, gdzie spotkam rodziców z podobnym problemem i mogę poczuć wież ze nie jestem sama jest bezcennym doświadczeniem i pomocą w poprawie funkcjonowania syna na codzien.

1% KRS: 0000484571 Cel szczegółowy: Patryk Ogonek
Darowizna:
Nr konta: 64 1020 1664 0000 3202 0457 9449
Tytuł przelewu:  Darowizna: Patryk Ogonek

t

JAK WESPRZEĆ

Numer konta 64 1020 1664 0000 3202 0457 9449    /  KRS 0000484571