Kinga Bawolska

 

 

Kinga ma 14 lat, zawsze uśmiechnięta, sympatyczna i wrażliwa dziewczynka o ciepłym sercu. Jej pasją są góry i jazda konna. Lubi pomagać innym, kocha zwierzęta.Jest członkiem Szkolnego Koła Wolontariatu, uczestniczy w akcjach i działaniach organizacyjnych w szkole i poza szkołą. Udziela się również jako wolontariusz  w schronisku dla zwierząt. Szczególnie leżą jej na sercu pieski niepełnosprawne. Kinga także wzięła udział w akcji organizowanej przez fundację Rak’n’Roll oddając swoje włosy na peruki dla osób chorych na raka. 

 

Niestety Kinia od 6 lat zmaga się z przewlekła niewydolnością nerek. Choroba dała jej się bardzo we znaki. Nie ma miejsca na normalność, liczne badania, zabiegi, kontrole, zakazy, wytyczne to bardzo wiele dla tak młodej dziewczynki. Dopiero co nauczyła się żyć i funkcjonować z chorobą nerek a już doszła kolejna. Niedawno zdiagnozowano u Kini cukrzycę typu 1. Niestety cukrzyca bardzo utrudnia leczenie nerek i pogarsza ich stan przez co Kinia odczuwa o wiele więcej skutków ubocznych obu chorób. Życie Kini zmieniło się całkowicie ale to dzielna dziewczynka, która nie podda się tak łatwo.

 

Kinia obecnie funkcjonuje na pompie insulinowej, która pomaga w monitorowaniu poziomu cukru we krwi i ułatwia podawanie insuliny.  Nasza codzienność skupia się na pilnowaniu częstotliwości posiłków ich przeliczaniu i bilansowaniu. Dzięki pompie insulinowej i codziennej pracy w zakresie żywienia Kinia może rozwijać się w miarę normalnie i być może uniknąć części powikłań. 

Niestety utrzymanie i serwisowanie pompy insulinowej wiąże się z wysokimi co miesięcznymi wydatkami.

 

Zgromadzone z 1,5 % środki chcielibyśmy przeznaczyć na podstawowe sprzęty, leki i codzienne utrzymanie pompy insulinowej. Dzięki temu życie Kingi nie będzie obracało się tylko i wyłącznie wokół choroby. Ciągły monitoring zapewniany przez pompę insulinową daje poczucie bezpieczeństwa, które w życiu młodej osoby jest bardzo ważne. Nie pragnę niczego innego jak po prostu zwyczajnej normalności dla mojego dziecka. Zebrane pieniążki będą wykorzystywane do dalszego leczenia Kini.

 

Z CAŁEGO SERCA BARDZO DZIĘKUJEMY ZA OKAZANĄ POMOC

 

 

1% KRS: 0000484571 Cel szczegółowy: Kinga Bawolska
Darowizna:
Nr konta: 64 1020 1664 0000 3202 0457 9449
Tytuł przelewu:  Darowizna:  Kinga Bawolska

t

JAK WESPRZEĆ

Numer konta 64 1020 1664 0000 3202 0457 9449    /  KRS 0000484571