Zlot Cukierków
W ostatni weekend 22-23 sierpnia 2015 odbył się w Wiśle pierwszy zlot Cukierków – dzieci chorych na cukrzycę, a właściwie całych rodzin dotkniętych tą cichą chorobą. Fundacja zaczyna działać małymi kroczkami w sobotę spotkały się 4 rodziny, które wymieniały się swoimi doświadczeniami związanymi z cukrzycą.

 

Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś. Wydaje nam się ,że najwięcej z tego spotkania wyniosła Pani Ilona, która niedawno dowiedziała się o chorobie swojego dziecka. Stanęła przed obliczem nie lada wyzwania, codziennością i mnóstwem pytań: jak radzić sobie na co dzień ze Słodziakiem. Pani Kasia, p. Halina (właścicielka pensjonatu, w którym odbyło się spotkanie), Elwira (założycielka naszej fundacji ) to nasze weteranki związane dłużej z chorobą swoich pociech. To one służyły wsparciem i dobrym słowem. Okazuje się, że rozpoznanie u dziecka cukrzycy to nie koniec świata. Nie należy się zamykać w czterech ścianach, aby nieustannie kontrolować swoje dziecko.
Nie tylko rodzice dowiedzieli się dużo nowego , ale dzięki temu spotkaniu nasze cukierki mogły razem spędzić czas. Wygłupów, dobrej zabawy i pysznego jedzenia nie było końca, a cukry ? Trzymały fason :-)) Pamiętajmy, te dzieci mogą żyć normalnie tak samo jak ich zdrowi rówieśnicy, uprawiać różne dyscypliny sportowe, aktywnie spędzać wolny czas.
Już dzisiaj chcemy zaprosić na spotkanie za rok w znacznie większym gronie bo nie ma nic cenniejszego niż wspólna wymiana doświadczeń.

Zapraszamy do naszej galerii !